یک دقیقه با علم | کربوهیدرات‌ها ترکیبات آلی هستند که از اتم‌های کربن، هیدروژن و اکسیژن ساخته شده‌اند. در علم تغذیه و صحبت‌های عامیانه عبارت کربوهیدرات اغلب فقط به معنای هر نوع غذای قندی مانند شکلات یا غذای نشاسته‌ای مانند نان یا پاستا است.

پایه‌ای‌ترین کربوهیدرات‌ها قندهای ساده یا مونوساکاریدها هستند، مانند فراکتوز (۶O۱۲H۶C) که باعث شیرینی میوه‌ها است یا ریبوز (۵O۱۰H۵C) که استخوان‌بندی مولکول ژنتیک RNA را تشکیل می‌دهد. همچنین مونوساکاریدها و به‌طور خاص گلوکز، منبع اصلی سوخت متابولیسم هستند. فرمول شیمیایی گلوکز همان فرمول سیمیایی فراکتوز است اما عموما ساختار مولکولی حلقوی دارد.

دی ساکارید ساکاروز (۱۱O۲۲H۱۲C) –شکر صبحانه- که ساختار بزرگ‌تری دارد، از فراکتوز و گلوکز تشکیل می‌شود. پیچیده‌ترین کربوهیدرات‌ها، «پلی ساکاریدها»، همان نشاسته هستند که خود از هزاران واحد گلوکز ساخته شده است. گیاهان، سوخت گلوکزی خود را به صورت نشاسته ذخیره می‌کنند اما انسان و بسیاری از حیوانات، گلوکز را به صورت گلیکوژن ذخیره می‌کنند؛ مولکولی متشکل از یک پروتئین مرکزی که با شاخه‌های زیادی از واحدهای گلوکزی احاطه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *